Kvalifikacije za PH – mlađi kadeti i mlađi juniori

2 min read
Griparić - Bogović

Griparić - Bogović

U Opatiji su odigrane kvalifikacije za Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta i mlađih juniora. Od stolnotenisača Brovinja nastupili su Rean Baćac, Josip Griparić, Sara Bernaz i Lucia Maria Fonović. Nisu uspjeli izboriti plasman na Prvenstvo Hrvatske iako su osvojili dva treća mjesta i to Griparić u kategoriji mlađih juniora i Bernaz Sara u kategoriji mlađih kadetkinja.
Griparić je u grupi pobijedio Strilčića (Malinska) 3 : 2  i Brumnjaka (Opatija) 3 : 0. U 1/4 finalu je bio bolji od Bogovića (Malinska) 3 : 1, ali je u polufinalu poražen od kasnijeg pobjednika Mrkića (Pula) 3 : 0.

Sara Bernaz je grupu prošla kao prvoplasirana pobijedivši Prpić (Sv. Jakov) i Lozančić (Jadran Poreč) po 3 : 0. Istim rezultatom je u 1/4 finalu pobijedila Kinkelu (Opatija), ali je onda, pomalo neočekivano, u polufinalu izgubila od Bogović Marije (Malinska) 3 : 0.

Baćac je grupu prošao s dvije pobjede protiv Košte (Sv. Jakov) 3 : 0 i Rajka (Jadran Poreč) 3 : 1. U 1/4 finalu je poražen od Šušnjića (Opatija) 3 : 0
Fonović Maria Lucia je s dva poraza protiv Bogović (Malinska) i Kovačec (Srdoči) te jednom pobjedom protiv Kožul (Jadran Poreč) ostala bez plasmana u 1/4 finale.

Brovinje će ipak imati svoje predstavnike na Prvenstvu Hrvatske u kategoriji mlađih kadeta jer je plasman već ranije osigurao Leo Bernaz temeljem plasmana na rang listi, a tu će biti i mlađi kadeti Brovinja u momčadskoj konkurenciji.

 

Mlađi kadeti

BAĆAC Rean

– KOŠTA Mateo (Sv. Jakov)

3 : 0 (6, 6, 5)

 

– RAJKO Diego (Jadran Poreč)

3 : 1 (-6, 5, 13, 4)

1/4

– ŠUŠNJIĆ Borna (Opatija)

0 : 3 (3, 0, 5)

 

Mlađi juniori

GRIPARIĆ Josip

– STRILČIĆ Matija (Malinska)

3 : 2 (-9, -6, 8, 6, 9)

 

– BRUMNJAK Marko (Opatija)

3 : 0 (4, 5, 4)

1/4

– BOGOVIĆ Ivan (Malinska)

3 : 1 (9, 7, -5, 9)

1/2

– MRKIĆ Andrej (Pula)

0 : 3 (-6, -6, -8)

 

Mlađe kadetkinje

BERNAZ Sara

– PRPIĆ Klara (Sv. Jakov)

3 : 0 (4, 8, 4)

 

– LOZANČIĆ Sara (Jadran Poreč)

3 : 0 (2, 5, 2)

1/4

– KINKELA Tijana (Opatija)

3 : 0 (3, 4, 3)

1/2

– BOGOVIĆ Marija (Malinska)

0 : 3 (-8, -12, -8)

 

FONOVIĆ M. Lucia

– KOVAČEC Nika (Srdoči)

1 : 3 (1, -12, -10, -8)

 

– BOGOVIĆ Marija (Malinska)

3 : 1 (8, -7, -8, -9)

 

– KOŽUL Lara (Jadran Poreč)

3 : 0 (6, 8, 6)

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.