37. Kup Grada Rijeke

Bernaz Leo drugi na Kupu Grada Rijeke

Petero stolnotenisača Brovinja sudjelovalo je na 37. Kupu Grada Rijeke koji je proteklog vikenda održan u Srdočima. Prema očekivanju najviše je opet pokazao Leo Bernaz koji je pokleknuo tek u finalu protiv trenutno najboljeg najmlađeg kadeta Hrvatske Denija Valea (Pula). Do finala je pobijedio bez izgubljenog seta Damijanića (Opatija), Vrsalovića (Srdoči), Miščevića (Letrika Gorica SLO), Šargača (Ljubešćica) i Eržetiča (Letrika Gorica SLO). U finalu protiv Valea je izvrsno ušao u meč i poveo 1 : 0, ali je nakon toga stao i prepustio pulskom igraču inicijativu što je ovaj iskoristio pobijedivši 3 : 1.
Lijepi rezultat je postigla i Sara Bernaz koja je kvalifikacijsku grupu prošla s dvije pobjede po 3 : 0 protiv Lozančić (Jadran) i Horvat (Srdoči) te tijesnim porazom od Šakić (Malinska) 3 : 2. U 1/4 finalu je igrala protiv druge nositeljice Gašpar (Mladost Zagreb) i iako je povela 1 : 0 i 2 : 1 na kraju  meč u pet setova odlazi na stranu mlade Zagrepčanke.
U kategoriji mlađih kadeta Josip Griparić je također kvalifikacijsku grupu prošao kao drugoplasirani s dvije pobjede 3 : 0 protiv Cattunara (Srdoči) i Strilčića (Malinska) te porazom od trećeg nositelja Šebelje (Opatija). U 1/8 finala poražen je od Šakića (Malinska) 3 : 2.

Na turniru su nastupili i Emanuel Drndić i Ivana Tubaković, ali nisu uspjeli proći kvalifikacijske grupe.

Najmlađi kadeti

BERNAZ Leo – DAMIJANIĆ Sandro (Opatija) 3 : 0 (1, 4, 3)
– VRSALOVIĆ David (Srdoči) 3 : 0 (1, 3, 7)
1/8 – MIŠČEVIĆ Aleksandar (Letrika Gorica SLO) 3 : 0 (3, 9, 6)
1/4 – ŠARGAČ Benjamin (Ljubeščica) 3 : 0 (5, 9, 6)
1/2 – ERZETIČ Mitja (Letrika Gorica SLO) 3 : 0 (7, 10, 5)
Finale – VALE Deni (Pula) 1 : 3 (-9, 8, 7, 5)

 

DRNDIĆ Emanuel – POLJAK Oliver (Sv. Nedelja) 0 : 3 (-3, -2, -6)
– MILČIĆ Leni (Aquaestil) 0 : 3 (-7, -6, -8)

 

Najmlađe kadetkinje

BERNAZ Sara – LOZANČIĆ Sara (Jadran) 3 : 0 (6, 4, 1)
– ŠAKIĆ Laura (Malinska) 2 : 3 (-10, -8, 8, 8, -8)
– HORVAT Sara (Srdoči) 3 : 0 (1, 0, 1)
1/4 – GAŠPAR Petra (Mladost Zagreb) 2 : 3 (11, -4, 10, -3, -6)

 

TUBAKOVIĆ Ivana – KAFADAR Leona (Srdoči) 1 : 3 (-8, -7, 7, -8)
– KOPORČIĆ Iva (Mladost Zagreb) 0 : 3 (-1, -5, -3)
– KRŠANAC Nicol (Opatija) 2 : 3 (-6, 7, -8, 8, -6)

 

Mlađi kadeti

GRIPARIĆ Josip – ŠEBELJA Alen (Opatija) 0 : 3 (-4, -8, -4)
– CATTUNAR Vito (Srdoči) 3 : 0 (1, 2, 5)
– STRILČIĆ Matija (Malinska) 3 : 0 (7, 8, 6)
1/8 – ŠAKIĆ Adrian (Malinska) 2 : 3 (-5, -10, 8, 8, -6)